С усещане за „къщата на баба“

Фотография Architectural Digest

Актрисата Констанс У ни кани в прясно ремонтирания си апартамент в Бруклин

„Исках нещо уютно, топло и познато.“ – казва актрисата Констанс У, позната ни от „Луди богати азиатци“. Наскоро тя се премести от горещия и забързан Лос Анджелис, където все още има къща, в прясно ремонтиран апартамент в Бруклин, Ню Йорк. След почти десетилетие живот на Западния бряг – по-удобно за нейната филмова и телевизионна кариера – актрисата решава да се върне в Голямата ябълка и да се отдаде основно на театъра. Промяната има за цел да осигури повече стабилност за нея и за двете малки деца на приятеля ѝ Райън Катнър.

„Така е по-добре.“ – обяснява тя – „Не е нужно да отида за три месеца в Прага, да речем, и да снимам филм. Мога да работя тук, а децата ми да не сменят училища. Това беше по-добрият избор за семейството.“

Когато става дума за избор на жилище, Констанс има една цел: лекота. „Исках нещо просторно – по нюйоркските стандарти – което да има топла, отворена атмосфера.“ – казва тя. Приоритет е намирането на приветлив, подходящ за семейства квартал близо до паркове. Спомня си живота в Ню Йорк преди десет години и местенето от квартира на квартира и си дава сметка, че вече иска да уседне. „Обичам да се шегувам, че когато живеех тук преди, знаех всички барове. Сега не знам нито един, но знам всички детски площадки.“

Актрисата намира апартамент с перфектно местоположение. Липсва му само едно – мебели. Семейството все още притежава къща в Лос Анджелис и повечето им притежания са там. „Нямам усет за дизайн.“ – признава У – „Затова исках да наема екип, който да се справи с всичко.“ Свързва се с фирмата West Elm, тъй като техните мебели създават типа спокойни, удобни за живеене интериори, каквито тя харесва, дори да не може да ги създаде сама.

Параметрите, които задава на творческия екип, се базират повече на усещания, отколкото на визия. „Един от дизайнерите ме попита ако апартаментът беше дреха, каква ще е тя – дънки и тениска или вечерна рокля? Отговорих му „кухнята на баба в крайбрежна къща в някой от филмите на Нанси Майерс“… което всъщност не е начинът, по който се обличам.“

За да подчертаят този особен вид чувствителност, от West Elm избират топли естествени нюанси, които минават като свързваща нишка през всички помещения – от текстурата на памучното спално бельо до дървените акценти и кадифето в цвят ултрамарин. И за да не стане прекалено „бабешко“, балансират уюта с изискани акценти и произведения на абстрактното изкуство.

„Има индивидуалност.“ – казва У – „Исках да се диша леко и без усилие, а не да се усеща сякаш прекалено много съм се старала да докажа нещо.“

Семейството обича да посреща гости в приветливия си дом. „Знаехме, че ще използаме трапезарията често, понеже обичаме да се забавляваме и да каним гости. Това е лукс, който не много нюйоркчани могат да си позволят, тъй като жилищата тук са малки.“ – казва У – „Но когато имаш деца, е хубаво трапезарията да е свързана с дневната. Затова каним семейства – децата си играят с нашите в дневната, а ние сме в трапезарията. Така си го представях, така и се получи.“

Spread the love
More from Дона Делова
Ози и Шарън: 40 години Rock&Roll
За семейство Озбърн с пълна сила важи максимата за любовта, която побеждава...
Read More
0 replies on “С усещане за „къщата на баба“”