Не само у нас, но и по света се случват необичайни и доста странни колаборации. Майли Сайръс обяви в интервю за британското радио “Capital FM”, че е записала дует с Елтън Джон, В него са включени още Йо-Йо Ма и барабаниста на “Red Hot Chili Peppers” Чад Смит. Екипът е направил кавър на “Nothing Else Matters” на “Metallica”.
Звездата разкри, че част от предстоящия й албум, съдържащ няколко с кавъра на емблематичната хеви метъл група, включва версия на хитовия сингъл на бандата от 1991 г.
“Направих кавър на “Nothing Else Matters” с Елтън Джон на пианото, с Йо-Йо Ма, Чад Смит, толкова много звезди в тази банда. Много съм развълнувана от това сътрудничество”, каза Сайръс.
Тя призна, че за част от феновете й концепцията на песента няма да бъде разбираема. За това пък Майли не за първи път прави подобна провокация.
През 2018 г. Сайръс и Елтън Джон имаха общо изпълнение за наградите “Грамми”. Тогава си прилича работната химия помежду им. А тя изглежда се е запазила до раждането на този проект.
“Елтън Джон, “Metallica” и аз… харесва ми, когато съставните части не си пасват съвсем. Изглежда като смесица, която никой не би направил и трябва да има човек като продуцента Андрю Уот, който да поеме този риск”. Остава само да видим какво се е получило…
